Ontdek hoe de Flex-E uw verduurzaming haalbaar maakt
De Flex-E subsidie helpt om uw elektriciteitsverbruik flexibeler te maken, bijvoorbeeld om kosten te reduceren of netcongestie te omzeilen. U kunt een vergoeding krijgen voor een haalbaarheidsstudie én de aanschaf van bijvoorbeeld een batterijsysteem, e-boiler, elektrolyser of warmteopslag. Dit geldt voor zowel MKB als grootschalige industrie met hoge temperaturen.
Benieuwd wat de mogelijkheden voor uw organisatie zijn? Neem vrijblijvend contact op met onze experts, we helpen u graag vooruit!
Hoe Emmett Green u helpt om de Flex-E te benutten
Van eerste verkenning tot de daadwerkelijke realisatie, Emmett Green begeleidt u bij het hele traject als ervaren en onafhankelijke partij.
- Aanvraag Flex-E subsidie voor uw locatie
- Analyse van uw huidige en toekomstige energiebehoefte en inzicht in de mogelijkheden voor flexibiliteit
- Concreet ontwikkelplan en begeleiding bij aanschaf van flexibele assets
- Ondersteuning bij besluitvorming, samenwerking met netbeheerder en financiering
Sustenso verdubbelt productie ondanks netcongestie: hoe de inzet van een batterij en een flexibel contract ruimte creëren
Waarom Emmett GReen?
Bij Emmett Green weten we dat de Flex-E goed moet aansluiten op uw bedrijfsvoering. Zo kunt u verduurzamen of uitbreiden ondanks netcongestie.
- Diepgaande expertise over de integratie van flexibele assets in uw bedrijfsvoering, ook elektrotechnisch en thermodynamisch.
- Ervaren in aansturing van assets op energiemarkten, om uw installatie te laten renderen
- Tientallen geslaagde flexibiliteitsstudies voor gemeenten, industrie en MKB door heel Nederland
Financieel inzicht in de impact van flexibele contracten (CBC's) bij netcongestie
Versnelling van waterstoftechnologie door H2 Knowledge & Innovation Hub
Flex-E subsidie flyer aanvraag
Voer uw emailadres in en ontvang de flyer voor meer informatie over de Flex-E subsidie
Veelgestelde vragen over Flex-E
De Flex-E geldt voor grootverbruiksaansluitingen van meer dan 3x 80 A. Het is een voorwaarde dat de aansluiting niet als primaire doel heeft om energie op te wekken of te verhandelen. Daarnaast mag de ontwikkeling niet leiden tot verhoogd gebruik van fossiele energie op locatie. We denken graag mee over de mogelijkheden voor Flex-E op uw aansluiting.
De Flex-E is beschikbaar voor verschillende fasen van uw project. Bij de Flexibiliteitsscan krijgt u subsidie voor een verkennende studie speciaal voor uw locatie. Daarnaast is er ondersteuning voor een haalbaarheidstudie voor flexibiliteitsmaatregelen. In de realisatiefase kunt u gedeeltelijke vergoeding krijgen bij de aanschaf van flexibele assets zoals batterijen of e-boilers.
6 mei 2026 gaat de subsidiepot open; dit loopt vooralsnog door tot 15 oktober 2026
.



